Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva snickeriverksamhet samt renovering och tillbyggnader av fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 82 248 | 42 762 | 59 303 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 5 425 | 922 | 3 374 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 5 411 | 897 | 3 368 |
| Årets resultat (tkr) | 4 287 | 700 | 2 657 |
| Summa tillgångar (tkr) | 20 836 | 14 030 | 10 779 |
| Antal anställda | 15 | 11 | 12 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 82 248 | 42 762 | 59 303 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 5 425 | 922 | 3 374 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 5 411 | 897 | 3 368 |
| Årets resultat (tkr) | 4 287 | 700 | 2 657 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 417 | 569 | 778 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 20 419 | 13 461 | 10 001 |
| Tillgångar (tkr) | 20 836 | 14 030 | 10 779 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 8 457 | 4 170 | 5 470 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 12 380 | 9 860 | 5 309 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 20 836 | 14 030 | 10 779 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 4 000 | 2 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 15 | 11 | 12 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 5 483 | 3 887 | 4 942 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 6.6% | 2.2% | 5.7% |
| Soliditet | 40.6% | 29.7% | 50.8% |
| Kassalikviditet | 164.9% | 136.5% | 188.4% |
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva snickeriverksamhet samt renovering och tillbyggnader av fastigheter och därmed förenlig verksamhet.